banner

Davet

Değerli Meslektaşımız,

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği ve El Terapistleri Derneği tarafından düzenlenecek olan 17. Ulusal Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Kongresi ve 6. Ulusal El Rehabilitasyonu Kongresi'ni Covid-19 Pandemisi nedeni ile 16 - 20 Kasım 2020 tarihleri arasında Digital Platformda yapma kararı almış bulunmaktayız.

Önceden duyurusu yapılmış olan bilimsel program ve içeriğe mümkün olduğunca bağlı kalmaya çalışarak; siz değerli meslektaşlarımızın da desteği ve katılımı ile; ilk defa yapılacak olan online kongremizin eğitim ve bilgi paylaşımına bu zor günlerde katkısı olacağı düşüncesindeyiz.

Kongre belirtilen günlerde mümkün olduğunca günlük çalışma saatleri dışında planlanacaktır. Sunum ve bildiriler kayıt üzerinden yayınlanıp, aynı anda yazılı platformdan alınan soru ve katkılar sonrasında planlı zaman aralıklarında oturum başkanları yönetiminde canlı olarak tartışmaya açılacaktır. Tüm kayıtlı katılımcılar üç ay süre ile bu dijital oturumları tekrar izleme olanağına sahip olacaktır.

Kabul edilmiş olan sözlü ve poster bildirileri gerekli şartları karşılaması durumunda derneğimizin yayın organı olan Hand and Microsurgery Dergisi’nde supplement olarak yayınlanacaktır.

Kongremizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Levent Yalçın
Kongre Koordinatörü

Prof. Dr. Mustafa Herdem
Kongre Başkanı
Fzt. Tüzün Fırat
Kongre Başkanı

Kurullar

TÜRK EL VE ÜST EKSTREMİTE CERRAHİSİ DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU


BAŞKAN
Dr. Ali Levent YALÇIN


II. BAŞKAN
Dr. Hayati DURMAZ


GENEL SEKRETER
Dr. Eren CANSÜ


SAYMAN
Dr. Melih BAĞIR


ÜYE
Dr. Murat Sinan ENGİN
Dr. Nazım KARALEZLİ
Dr. Arif TÜRKMEN
Dr. Tahir Sadık SÜGÜN
Dr. Hasan Onur ARIK

EL TERAPİSTLERİ DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU


BAŞKAN
Fzt. Çiğdem ÖKSÜZ


BAŞKAN YARDIMCISI
Fzt. Deran OSKAY


GENEL SEKRETER
Fzt. Zeynep TUNA


SAYMAN
Fzt. N. Gülden EDİS


ÜYE
Fzt. Selda MUTLU

17. ULUSAL TÜRK EL VE ÜST EKSTREMİTE CERRAHİSİ KONGRESİ
DÜZENLEME KURULU


KONGRE KOORDİNATÖRÜ
Dr. Ali Levent YALÇIN


KONGRE BAŞKANI
Dr. Mustafa HERDEM


KONGRE SEKRETERİ
Dr. Tahir Sadık SÜGÜN
Dr. Fatih KABAKAŞ


KONGRE SAYMANI
Dr. Melih BAĞIR


DÜZENLEME KURULU

Dr. Melih BAĞIR
Dr. Eren CANSÜ
Dr. Fatih KABAKAŞ
Dr. Nazım KARALEZLİ
Dr. Tahir Sadık SÜGÜN
Fzt. Çiğdem ÖKSÜZ
Fzt. Tüzün FIRAT

6. ULUSAL EL REHABİLİTASYONU KONGRESİ KONGRE
DÜZENLEME KURULU


KONGRE KOORDİNATÖRÜ
Dr. Ali Levent YALÇIN


KONGRE BAŞKANI
Fzt. Tüzün FIRAT


KONGRE SEKRETERİ
Fzt. Zeynep TUNA


KONGRE BİLİMSEL KURULU
Fzt. Çiğdem ÖKSÜZ
Fzt. Deran OSKAY
Fzt. Semin AKEL
Fzt. Ali KİTİŞ
Fzt. Gülnur ÖZTÜRK
Fzt. Beray KELEŞOĞLU


SOSYAL KOMİTE
Fzt. Emel ŞENDAĞ
Fzt. Emin YILMAZ

Ana Konular

Doğmalık, Edinsel ve Travmatik El Cerrahisi

Turnikesiz Lokal Anestezi ile El Cerrahisi

Sinir Yaralanmaları ve Çözümler

Geç Müdahale ve Komplikasyonlarda Rehabilitasyon

Editör Ne İster?

Nörofizyolojik Değerlendirmeler

Anatomik USG Kursu

Kronik Dönem PIP Eklem Problemleri

Mesleki Yaralanmalar

Flep Rehabilitasyonu

El Terapisinin Dünü, Bugünü ve Yarını

El Rehabilitasyonunda Güncellemeler

OBPP’de Rehabilitasyon Yaklaşımları Kursu

Gecikmiş Müdahalede Rehabilitasyon Yaklaşımları

Tendon Rehabilitasyonu

Uluslararası Konuşmacılar

Department of Hand Surgery at Nantong University in China

Professor Surgery Dalhousie University

Chief Surgeon of the Hand Surgical Department at the Schulthess Clinic Zurich/Switzerland

Genel Bilgiler

Kongre Tarihi ve Yeri :

Kongre, 16-20 Kasım 2020 tarihleri arasında Dijital Platform’da gerçekleştirilecektir.


Dijital Kongre Hakkında :

Dijital Kongre Platform’unun işleyişi hakkındaki detaylı bilgilendirme için aşağıdaki linkte tıklayınız.
DİJİTAL KONGRE BİLGİLENDİRME


Kongrenin Dili :

Kongrenin resmi dili Türkçe'dir.


Kayıt ve Danışma Hizmetleri :

Sanal Platform üzerinden kayıt/katılımınız hakkında ve teknik konularda bizlere canlı olarak erişebilecek ve tüm sorularınıza anında yanıt alabileceksiniz.


Davet Mektubu :

Kayıt işlemlerini tamamlamış olan katılımcılara, talep etmeleri durumunda davet mektubu gönderilecektir. Bu davet mektubu sadece katılımcıların bağlı bulunduğu kurumlardan izin alabilmesine yardımcı olmak amacı taşımakta olup, katılımcıya hiçbir maddi destek sağlamayacaktır.


Katılım Sertifikası :

Kongreye kayıt yaptıran ve Dijital Platform’a giriş sağlayan tüm katılımcıların katılım sertifikaları dijital olarak kongrenin ilk günü itibarıyla erişilebilir olacaktır.


Bildiri Gönderimi :

Bildiriler AbstractModule Online Bildiri Modülü (www.elcerrahisi2020.org) kullanılarak online olarak gönderilecektir. Özetler gönderildiği şekilde basılacağı için yazım hatalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.


Stand ve Sergi Alanları :

Kongre süresince ilaç ve medikal firmalar ürünlerini Dijital Platform üzerindeki Stand Alanı’nda kendilerine ayrılmış olan bölümde sergileyebileceklerdir. Sergi alanı tüm kongre boyunca açık olacaktır.

Bilimsel Program

KONU BAŞLIĞI  
18:00-18:50 AÇILIŞ OTURUMU (Ortak Oturum)
18:00-18:05 Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği Başkanı Levent Yalçın
18:05-18:10 17. Ulusal Türk El ve Üst Ekstremite Kongresi Başkanı Mustafa Herdem
18:10-18:15 El Terapistleri Derneği Başkanı Çiğdem Öksüz
18:15-18:20 6. Ulusal El Rehabilitasyonu Kongresi Başkanı Tüzün Fırat
18:20-18:27 Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği Başkanı Halit Pınar
18:27-18:34 Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkanı Sühan Ayhan
18:34-18:42 FESSH Genel Sekreteri Daniel B. Herren
18:42-18:50 2018-2020 TTB Merkez Konseyi Başkanı Sinan Adıyaman
18:50-19:00 ARA
19:00-19:50 EL YARALANMALARINDA KORTİKAL ETKİLENİM (Ortak Oturum) Oturum Başkanları: Hayati Durmaz, Deran Oskay
19:00-19:12 El Yaralanmaları Sonrasında Kortikal Haritadaki Değişimler Zeynep Tuna
19:12-19:24 Üst Ekstremite Yaralanmalarında Radyolojik Bulgular Gökçen Çoban Çiftçi
19:24-19:36 El Rehabilitasyonunda Aşamalı Motor Görselleme Eğitimi Burcu Dilek
19:36-19:50 Tartışma
19:50-20:00 ARA
20:00-20:50 KOMPLEKS BÖLGESEL AĞRI SENDROMU (Ortak Oturum) Oturum Başkanları: Murat Uzel, Arel Gereli
20:00-20:12 Ağrı Uzmanı Yönüyle Savaş Çömlek
20:12-20:24 Cerrah Yönüyle Sait Ada
20:24-20:36 Terapist Yönüyle Kıvanç Delioğlu
20:36-20:50 Tartışma
20:50-21:00 ARA
21:00-22:00 DEĞERLENDİRME YÖNTEMLERİ (Ortak Oturum) Oturum Başkanları: Levent Yalçın, Zeynep Hoşbay
21:00-21:12 Değerlendirmenin Tedavide Önemi Levent Yalçın
21:12-21:24 Sık Kullanılan Sonuç Ölçüm Yöntemleri Gökçe Yıldıran
21:24-21:36 Sonuç Ölçümlerinin Kültürel Adaptasyon Süreci Zeynep Hoşbay
21:36-21:48 El/El Bileği Yaralanmalarında Sonuç Ölçüm Yöntemlerinin Uluslararası Standartlaştırılması Çiğdem Öksüz
21:48-22:00 Tartışma
KONU BAŞLIĞI
17:00-19:00 WALANT KURS – I Donald Lalonde
17:00-18:00 How to Get Better Results with WALANT Flexor and Extensor Tendon Repair?
18:00-19:00 Better Results with WALANT Fracture, Joint, Tenolysis, and Tendon Transfer Surgery
19:00-19:15 ARA
19:15-21:15 WALANT KURS – II Donald Lalonde
19:15-20:15 How to Inject Minimally Painful Tumescent Local Anesthesia to Perform Many Other Upper and Lower Limb Operations Safely with No Tourniquet and No Sedation?
20:15-21:15 Pearls of Hand Surgery Which Includes New Ways to Manage Wounds, Boutonniere and Hand Pain the Pencil Test and Relative Motion Splinting?
KONU BAŞLIĞI  
17:00-17:30 SERBEST BİLDİRİLER 1 TARTIŞMA OTURUMU Oturum Başkanları: Ahmet Karaoğuz, Adnan Sevencan
17:30-17:40 ARA
17:40-19:05 SİNİR (Ortak Oturum) Oturum Başkanları: Mehmet Alp, Sinan Engin
17:40-17:52 Öncesi ve Sonrasıyla Nörofizyolojik Değerlendirme Meral Kızıltan
17:52-18:04 Primer Sinir Onarımı Ömer Berköz
18:04-18:16 Sekonder Sinir Onarımı Berkan Mersa
18:16-18:28 Pleksus Dışı Sinir Transferleri Nebil Selimoğlu
18:28-18:40 Tendon Transferi mi? Sinir Transferi mi? Mehmet Alp
18:40-18:52 Nöromusküler Elektronik Stimülasyonu Deran Oskay
18:52-19:05 Tartışma
19:05-19:20 ARA
19:20-20:10 EL CERRAHİSİNDE GECİKMİŞ MÜDAHALE (Ortak Oturum) Oturum Başkanları: Yüksel Özkan, Tüzün Fırat
19:20-19:32 Gecikmiş Müdahale Nedenleri ve Çözümler Sinan Bilgin
19:32-19:44 Gecikmiş Müdahalenin Yol Açtığı Sorunlar Deniz Dikmen Meral
19:44-19:56 Tendon ve Sinir Yaralanmalarında Gecikmiş Müdahale Murat Kayalar
19:56-20:10 Tartışma
20:10-20:25 ARA
20:25-21:40 BRAKİYAL PLEKSUS (Ortak Oturum) Oturum Başkanları: Cihangir Tetik, Aysel Enhoş
20:25-20:37 Travmatik Felçte Fizik Muayene ve Görüntüleme Kadir Bacakoğlu
20:37-20:49 Doğumsal Felçte Fizik Muayene ve Görüntüleme İrfan Ayan
20:49-21:01 Travmatik Felçte Zamanlama ve Planlama Atakan Aydın
21:01-21:13 Doğumsal Felçte Zamanlama ve Planlama Aydın Yücetürk
21:13-21:25 Rehabilitasyon Yaklaşımları Tüzün Fırat
21:25-21:40 Tartışma
KONU BAŞLIĞI  
17:00-17:30 SERBEST BİLDİRİLER 2 TARTIŞMA OTURUMU Oturum Başkanları: Erdinç Acar, Şükrü Şahin
KONU BAŞLIĞI  
17:00-17:30 SERBEST BİLDİRİLER 3 TARTIŞMA OTURUMU Oturum Başkanları: Ali Çağdaş Yörükoğlu, Serdar Tüzüner
17:30-17:40 ARA
17:40-18:50 TENDON (Ortak Oturum) Oturum Başkanları: Akif Muhtar Öztürk, Ali Kitiş
17:40-18:00 Primary Flexor Tendon Repair Jin Bo Tang
18:00-18:20 Emerging Techniques and Concepts of Flexor Tendon Surgery Jin Bo Tang
18:20-18:35 Rehabilitasyon Yaklaşımları Çiğdem Öksüz
18:35-18:50 Tartışma
18:50-19:00 ARA
19:00-19:35 TARTIŞMALI OTURUM EL KIRIKLARI Oturum Başkanları: Taşkın Altay, Hasan Arık
19:00-19:10 El Kırıklarında K Teli Kullanırım Melih Bağır
19:10-19:20 El Kırıklarında Plak Vida Kullanırım Eren Cansü
19:20-19:35 Tartışma
19:35-19:50 ARA
19:50-21:30 DOĞUMSAL EL Oturum Başkanları: İsmail Hakkı Çallı, Kahraman Öztürk
19:50-20:02 Üst Ekstremitede Anomalilerinde Sınıflama ve Aile Görüşmesi Ayşe Şencan
20:02-20:14 Üç Boyutlu Yazıcılar ile Çocuklar İçin Protez Tasarımları Aydın Öztoprak
20:14-20:26 Kompleks Sindaktili Tedavisi Zekeriya Tosun
20:26-20:38 Polidaktili Tedavisi Kahraman Öztürk
20:38-20:50 Başparmak Hipoplazisi Tedavisi Michelle James
20:50-21:02 Radiyal Çarpık El Tedavisi Levent Yalçın
21:02-21:14 Radyoulnar Sinostoz Tedavisi İsmail Hakkı Çallı
21:14-21:30 Tartışma
KONU BAŞLIĞI  
17:00-17:30 SERBEST BİLDİRİLER 4 TARTIŞMA OTURUMU Oturum Başkanları: Arsen Arsenishvili, Abuzer Uludağ
19.00-19.45 EL TERAPİSİNİN DÜNÜ BUGÜNÜ- YARINI Oturum Başkanları: Aysel Enhoş, Salime Yılmaz
19:00-19:15 El Terapisinin Dünü Gülin Karayağmurlar
19:15-19:30 El Terapisinin Bugünü Ali Kitiş
19:30-19:45 El Terapisinin Yarını Barış Seven
19:45-20:00 ARA
20.00-21:30 FLEP REHABİLİTASYONU Oturum Başkanları: Hakan Uysal, Gülin Karayağmurlar
20.00-20:20 Flepler Hakan Uzun
20:20-20:40 Flep Rehabilitasyonu Damlagül Aydın Özcan
20:40-21:00 Flep Sonrası Ödemde Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi Yeşim Bakar
21:00-21:20 Yara Bakımı Egemen Ayhan
21.20- 21.30 Tartışma
KONU BAŞLIĞI  
17:00-17:30 EL REHABİLİTASYONU KONGRESİ SERBEST BİLDİRİLER 1 TARTIŞMA OTURUMU Oturum Başkanları: Zeynep Tuna, Umut Eraslan
17.30-17.40 ARA
17:40-18:30 TRAVMA Oturum Başkanları: Hayati Durmaz, Fahir Demirkan
17:40-17:52 PİP Eklem Kırıklı Çıkıkları Yalçın Ademoğlu
17:52-18:04 Travmatik DRUE Sorunları Kadir Ertem
18:04-18:16 Travmatik PRUE Sorunları Mehmet Ali Acar
18:16-18:30 Tartışma
18:30-18:45 ARA
18:45-20:00 DERGİ SAATİ Oturum Başkanları: Cihangir Tetik, Ajlan Kasabalıgil
18:45-18:57 Journal of Hand Surgery Editör Gözüyle Beklentiler Jin Bo Tang
18:57-19:09 Journal of Hand Surgery Hakem Gözüyle Beklentiler Tulgar Toros
19:09-19:21 Dergimiz Hand and Microsurgery Muhittin Şener
19:21-19:33 Predatör Dergiler Erdem Bagatur
19:33-19:45 Makale Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli? Ajlan Kasabalıgil
19:45-20:00 Tartışma
20.00-20:15 ARA
20:15-21:30 AĞIR YARALI EL Oturum Başkanları: Mustafa Kürklü, Serdar Tunçer
20:15-20:27 Tanı ve Tedavi Planlaması Kadir Uzel
20:27-20:39 Birincil Yaklaşımlar Fatih Kabakaş
20:39-20:51 İkincil Girişimler İlhami Kuru
20:51-21:03 Yanık Ele Akut Yaklaşım Ahmet Biçer
21:03-21:15 Rehabilitasyon Beray Keleşoğlu Işın
21:15-21:30 Tartışma
KONU BAŞLIĞI  
17:00-17:30 EL REHABİLİTASYONU KONGRESİ SERBEST BİLDİRİLER 2 TARTIŞMA OTURUMU Oturum Başkanları: Gülnur Öztürk, Kıvanç Delioğlu
17.30-17.40 ARA
17:40-18:30 MESLEKİ YARALANMALARDA REHABİLİTASYON Oturum Başkanları: Hakan Uysal, Zeynep Hoşbay
17:30-17:40 Fokal Distonide Rehabilitasyon Semin Akel
17:40-17:50 Ağrı Yönetimi Gülnur Öztürk
17:50-18:00 CMC Artritte Rehabilitasyon Feray Karademir
18:00-18:10 Lateral Epikondilitte Rehabilitasyon Hasan Atacan Tonak
18:10-18:20 Major Yaralanmalarında Rehabilitasyon Ebru Yurga
18:20-18:30 Tartışma
18:30-18:45 ARA
18.45-20.25 EL REHABİLİTASYONUNDA YENİ BAKIŞ AÇILARI Oturum Başkanı: Ebru Turan, Semin Akel
18:45-18:55 El Rehabilitasyonunda Telerehabilitasyon Uygulamalarının Kullanımı Ahmet Gökkurt
18:55-19:05 El Yaralanmalarında Soğuk İntoleransı Özge Buket Cesim
19:05-19:15 El Rehabilitasyonunda Tümden Gelim ve Tüme Varım Yaklaşımları İlkem Ceren Sığırtmaç
19:15-19:25 Elde Kuvvet Değerlendirmesinde Yeni Yaklaşımlar Seda Namaldı
19:25-19:35 El Rehabilitasyonunda Erken Aktif Hareket Uygulamaları ve Atelleme Selda Mutlu
19:35-19:45 Skar Yönetiminde Elektroterapi Ajanlarının Kullanımı Meltem Koç
19:45-19:55 Tendon Yaralanmalarında EMG Biyofeedback Eğitimi Umut Eraslan
19:55-20:05 Karpal Tunel Sendromunda Proprioyoseptif Eğitimin Önemi Halil İbrahim Ergen
20:05-20:15 El Rehabilitasyonunda Endüstriyel Tasarım Büşra Kaboğlu
20:15-20:25 Pediatrik Üst Ekstremite Rehabilitasyonunda Sanat Terapi Salime Yılmaz
20:25-20:40 ARA
20.40-21.40 OBSTETRİK BRAKİYAL PLEKSUS PARALİZİSİNDE REHABİLİTASYON KURSU Eğitmenler: Tüzün Fırat, Kıvanç Delioğlu, Esra Ünsal
20:40-21:00 Değerlendirme Yaklaşımları ve Rehabilitasyon Planlaması Tüzün Fırat
21:00-21:20 Obstetrik Yaralanmanın Normal Gelişime Etkileri Kıvanç Delioğlu
21:20-21:40 Obstetrik Brakiyal Pleksus Yaralanmasında Duyusal İşlemlemenin
Erken Dönemde Takip Edilmesi ve Desteklenmesi
Esra Ünsal
KONU BAŞLIĞI  
17:00-18:40 BAŞARISIZ CERRAHİ Oturum Başkanları: Ahmet Ekin, Hakan Gündeş
17:00-17:12 Başarısız Omuz Döndürücü Manşet Cerrahisi Nedenleri Mehmet Armangil
17:12-17:24 Başarısız Proksimal Humerus Kırıkları Cerrahisi Nedenleri Mehmet Demirtaş
17:24-17:36 Başarısız Omuz İnstabilitesi Cerrahisi Nedenleri Mustafa Özkan
17:36-17:48 Başarısız Dirsek Kırıklı Çıkık Cerrahisi Nedenleri Hakan Gündeş
17:48-18:00 Başarısız Tuzak Nöropati Cerrahisi Nedenleri Halil İbrahim Bekler
18:00-18:12 Başarısız Distal Radius Kırıkları Cerrahisi Nedenleri Ufuk Nalbantoğlu
18:12-18:24 Başarısız Skafoid Kırığı Cerrahisi Nedenleri Taşkın Altay
18:24-18:40 Tartışma
18:40-18:55 ARA
18:55-20:10 YENİDEN YAPILANDIRMA Oturum Başkanları: Türker Özkan, Taçkın Özalp
18:55-19:07 Superfisiyal Sirkümfileks İliak Arter Perforatör Flebi Musa Kemal Keleş
19:07-19:19 Superfisiyal Radial Arter Perforatör ve Serbest Posterior İnterosseöz Flep Burak Erçin
19:19-19:31 Ayaktan Ele Pulpa ve Kısmi Parmak Nakli ile Onarımlar Dağhan Dağdelen
19:31-19:43 Medial Planter Arter Perforatör Flebi ve Karşılaştırma Alper Aksoy
19:43-19:55 Geç Rekonstrüksiyon Fatih Parmaksızoğlu
19:55-20:10 Tartışma
20:10-20:25 ARA
20:25-21:15 EĞİTİM VE YAN DAL SORUNLARI Oturum Başkanları: Sühan Ayhan, Levent Yalçın
20:25:20:35 Eğitici Gözü ile Sorunlar Metin Eskandari
20:35-20:45 Eğitilen Gözü ile Sorunlar Gökçe Yıldıran
20:45-21:15 Tartışma
21:30 KAPANIŞ
KONU BAŞLIĞI  
17:00-18:00 ANATOMİK USG KURSU Eğitmenler: Refik Killi, Yusuf Gürbüz, Savaş Çömlek, Serbülent Gökhan Beyaz
17:00-17:12 Ultrason Temel Kavramlar ve Cihaz
17:12-17:24 El-El Bileği Ultrasonografik Anatomi
17:24-17:36 Dirsek Ultrasonografik Anatomi
17:36-17:48 Üst Ekstremite Temel Sinir Yapıları ve Tuzak Nöröpatileri
17:48-18:00 El ve Dirsekte Ultrason Yardımlı Yöntemler
18:00-18:15 ARA
18:15-19:45 VE DİĞERLERİ Oturum Başkanları: Mehmet Yıldız, Ulukan İnan, Serdar Toker
18:15-18:27 Dupuytren Hastalığı Tedavisi Arif Türkmen
18:27-18:39 Elde Yumuşak Doku Tümörlerine Yaklaşım Ali Cavit
18:39-18:52 Elde Kemik Tümörlerine Yaklaşım Yusuf Yıldız
18:52-19:04 Elde Akut Enfeksiyonların Tedavisi Seval Tanrıkulu
19:04-19:16 Karpometakarpal Artroz Tedavisi Adnan Kara
19:16-19:28 El Cerrahisinde Enjeksiyon Uygulamaları Erman Melikyan
19:28-19:45 Tartışma
21:30 KAPANIŞ

Bildiri Gönderimi

Bildiri Gönderimi için Son Tarih: 30 Eylül 2020

Bildiri sunum ve detaylarıyla ilgili duyuru ve bilgilendirme için tıklayınız.

Not: Hakemlere gönderilen tüm bildiriler; Bildiri Değerlendirme Komitesi tarafından elektronik ortamda bildiri sahibinin adı ve kurumu görülmeksizin değerlendirilecektir. Değerlendirme sonrası sözel olarak sunulmaya hak kazanan bildiriler hakemler tarafından sözlü bildiri oturumlarında yapılacak puanlama sonucunda en yüksek puanı alan 2 bildiri sahibine “En İyi Sözlü Bildiri Ödülü” ve “Rıdvan Ege Özel Ödülü” verilecektir. Bu kişilere bir sonraki Kongre’de ücretsiz kayıt imkanı sağlanacaktır.

Yazım Kuralları:

1. Özetler online bildiri özet sistemi ile toplanacaktır.
2. Yazar isimlerinde akademik unvan kullanılmamalıdır.
3. İsimler sadece ilk harf büyük olacak şekilde küçük harfle yazılmalıdır.
Örn: Mehmet Küçük
4. Yazarların çalıştıkları kurumların ad ve adresleri mutlaka belirtilmelidir.
Örn: Xxxx Üniversitesi Tıp Fakültesi, Xxxx Ana Bilim Dalı, İstanbul
5. Özet başlığının sadece ilk harfi büyük yazılmalıdır. (Kısaltmalar istisnadır.)
Örn: Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxx XXXxxxxxxxx
6. Özet içinde kısaltma kullanılması halinde, kısaltmanın açık adı parantez içinde belirtilmelidir.
7. Özette çalışmanın amacı ve kullanılan yöntemler kısaca belirtilmeli, bulgular yeterli sayısal ayrıntıyla birlikte özetlenmeli ve sunulan bulgular çerçevesinde sonuç açıklanmalıdır.
8. Özet; amaç, yöntem, bulgular ve sonuç başlıkları kullanılarak yazılmalıdır.
9. Özetin tamamı, başlık adı, yazarın adı, soyadı hariç olmak üzere 300 kelimeyi geçmemelidir.

Bu maddelerden herhangi birine uymayan bildiri özeti, içeriğine bakılmaksızın değerlendirme dışı bırakılacaktır.

Dikkat Edilecek Noktalar

* Online bildiri modülünü ilk kez kullanacaksanız “Yeni Kullanıcı” linkini kullanarak sisteme kaydolunuz.
* Kayıt işleminden sonra sayfadaki açıklamalar size yardımcı olacaktır. Verilen mesaj ve açıklamaları dikkatle okuyunuz.
* İnternet üzerinden gönderilen özetler aynı şekilde basılacağı için yazım hatalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.
* Özet gönderme işleminizden sonra e-posta adresinize gelecek onay mesajlarını saklayınız.
* Bildirinizle ilgili tüm değerlendirme sürecini e-posta ve parolanızla sistem üzerinden takip edebilirsiniz.

Kayıt Bilgileri

KAYIT BİLGİLERİ

ONLİNE KAYIT FORMU KAYIT FORMU
Kayıt Tipi Kayıt Ücretleri
Uzman Doktor 865,00 TL
Asistan 650,00 TL
Fizyoterapist / Ergoterapist 550,00 TL
Öğrenci 325,00 TL

Kayıt ücretine dahil olan hizmetler;

  • • Öğrenci kaydına sadece lisans öğrencileri başvuru yapabilirler.
  • • Kongre tarihlerinde dijital platformda gerçekleştirilecek tüm oturumlara erişim.
  • • Kongre sonrasında 3 ay süreyle açık olacak dijital platformda gerçekleştirilmiş olan oturumlara erişim.
  • • Kongre kapsamında sunulacak olan sözlü ve poster bildiri sunumlarına erişim.
  • • Chat modülü ile diğer katılımcılar ile görüşme imkanı
  • • Dijital sertifika (Katılımcıların toplantılara katılımları sistem tarafından ölçümlendirilmektedir.)
  • • Firma stanlarında yer alan indirme merkezlerindeki dokümanlara erişim.
  • • Stand alanlarını ziyaret etme olanağı, firma temsilcileri ile Chat, Zoom ve Whatsapp modülleri ile online görüşme imkanı.



BANKA HESAP BİLGİLERİ


Hesap Adı : Ege Üs Kongre Danışmanlık Turizm ve İnş.San.Tic.Ltd.Sti

Banka Adı : Türkiye İş Bankası Alsancak Şube (3401)

TL Hesap Numarası : 960532 IBAN : TR62 0006 4000 0013 4010 960532

Kurslar

ONLİNE KURS FORMU KURS FORMU

*** Kongreye kayıt yaptırmıs olan katılımcılar için kurs seçimlerini bildirmeleri halinde ücretsizdir.


Üst Ekstremite Anatomik Ultrasonografi Kursu


Kurs teorik bazda yapılacaktır.

* Kursa katılım sağlayabilmek için kongre kaydı yapılması zorunludur.
* Kurs kayıtları kayıtlanma tarihi öncelik verilerek alınacaktır.


WALANT (Wide Awake Local Anesthesia No Tourniquet) Kursu


Kurs Dr. Donald H. Lalonde tarafından İngilizce olarak aşağıdaki başlıklarda verilecektir.

  • • How to get better results with WALANT flexor and extensor tendon repair
  • • Better results with WALANT Fracture, joint, tenolysis, and tendon transfer surgery
  • • How to inject minimally painful tumescent local anesthesia to perform many other upper and lower limb operations safely with no tourniquet and no sedation
  • • Pearls of hand surgery (which includes new ways to manage wounds, boutonniere, and hand pain the pencil test and relative motion splinting)

* Kursa katılım sağlayabilmek için kongre kaydı yapılması zorunludur.
* Kurs kayıtları kayıtlanma tarihi öncelik verilerek alınacaktır.


OBPP Rehabilitasyon Kursu


Değerlendirme Yaklaşımları ve Rehabilitasyon Planlaması - Tüzün Fırat
Obstetrik Yaralanmanın Motor Gelişimle İlişkisi: Değerlendirme ve Tedavide Önemli Noktalar - Kıvanç Delioğlu
Obstetrik Brakiyal Pleksus Yaralanmasında Duyusal İşlemlemenin Erken Dönemde Takip Edilmesi ve Desteklenmesi - Esra Ünsal

* Kursa katılım sağlayabilmek için kongre kaydı yapılması zorunludur.
* Kurs kayıtları kayıtlanma tarihi öncelik verilerek alınacaktır.

İletişim Bilgileri